• Home
  • Farnosť
  • História farnosti
  • Kapláni pôsobiaci vo farnosti

Kapláni pôsobiaci vo farnosti

Autor textu: ThDr. Peter Michalov, PhD.

Zmienky o kaplánoch sú v spisoch len útržkovité. Spomínajú sa len tak, že Bošany mali kaplána. Menovite sa spomenie len ojedinelé.

  • 1790 – Ján Horhy
  • 1796 – Imrich Šandor
  • 1797 – Rafael Kudlík
  • 1798 – Ján Uhlarik
  • 1801 – Ján Fejérvary
  • 1802 – Gervasius Uzbany
  • 1833 – 1834 – Alexander Zamarócy (†9.8. 1845)
  • 1835 – 1838 – Ondrej Balvon (†29.6. 1849)
  • 1859 – Alojs Durdik (†8.4.1898)
  • 1871 – Ján Dudaj († 3.7.1927)
  • 1875 – 1876 – Ján Jesenský (†13.1. 1921)
  • 1889 – Alojz Fiebig († 6.2. 1946)
  • 1893 – 1894 – Anton Rudolf Misz († 6.6. 1954)
  • 1895 – 1896 – Ladislav Szélessy (†20.3. 1947)
  • 1898 – 1901 – Vincent Koloman Hamar (†8. 6. 1953)
  • 1903 – 1904 – Karol Slauka (†26. 3. 1933)
  • 1904 – 1905 – Julius Horváth 1905 – 1909 – Michal Beňo († 1964)
  • 1909 – 1910 – Anton Židek
  • 1910 – 1911 – Štefan Fridrichovský
  • 1911 – 1914 – Štefan Szöllösy († 25. 1. 1970)
  • 1914 – 1918 – Viktor Kállay
  • 1918 – 1922 – Štefan Szöllösy († 25. 1. 1970)
  • 1918 – Adalbertus Dornič
  • 1932 – 1934 – Ernest Farkas
  • 1934 – 1938 – Štefan Drozd
  • 1938 – 1940 – Jozef Vrablec
  • 1940 – 1942 – Rudof Jánoš
  • 1942 – 1943 – Jozef Melo
  • 1943 – 1944 – Štefan Sigotský
  • 1944 – 1945 – Jozef Hanko
  • 1945 – 1946 – František Malovec (†15. 10. 1998)
  • 1946 – Georgius Sloboda (* 28.2.1918)
  • 1947 – 1950 – Karol Hyrošš
  • 1954 – 1956 – Štefan Palkovič
  • 1961 –1972 – Tibor Slovák
  • 1972 – Jozef Kaiser, SDB (†6. 8. 2002)
  • 1972 – 1973 – František Rábek
  • 1973 – 1974 – Anton Dubovický
  • 1974 – 1978 – Vladimír Paulíny
  • 1978 – 1979 – Pavol Trnka
  • 1979 - 1980 – Jozef Pavlásek
  • 1980 – 1983 – Marián Briška
  • 1980 – 1983 – Maximilián Nosál
  • 1988 – Ernest Bredschneider
  • 1989 – Jozef Petrek
  • 1990 – 1991 – Pavol Mitaš
  • 1991 – 1993 – Miroslav Sobčák
  • 1993 – Jozef Bagin
  • 1993 – 1995 – Ondrej Rašovec
  • 1995 – 1996 – Pavol Linet
  • 1996 – 1998 – Stanislav Capiak
  • 1998 – 2000 – Peter Holbička
  • 2000 – 2002 – Emil Kresáň
  • 2002 – 2004 – Marian Vojtek
  • 2004 – 2005 – Roman Titze
  • 2005 – 2008 – Michal Majerčík
  • 2008 – 2011 – Štefan Bučo
  • 2011 – 2014 – Tomáš Zelenák
  • 2014 – 2017 – Juraj Klinko
  • 2017 – – Pavol Stanko