Farské oznamy - 10. apríl

Dnes po krížovej ceste v Bošanoch majú stretnutie rodičia birmovancov.

V pondelok je sv. omša obetovaná za zdravie a Božie požehnanie pre rodiny v Združení zázračnej medaily.

Vo štvrtok je možnosť tichej adorácie po skončení sv. omše do 20:00 hod.

Na Veľký piatok dopoludnia o 10:00 hod. (iba ak nebude pršať) bude pobožnosť krížovej cesty našej farnosti, ktorá začne na cintoríne v Baštíne a ukončí sa posledným zastavením na cintoríne v Krnči. Pozývame celú farnosť, zvlášť mladé rodiny s deťmi, birmovancov a mládež na túto krížovú cestu v prírode.

Na Veľký Piatok je prísny pôst a zdŕžanie sa mäsitého pokrmu. Je to jediný deň v roku kedy nie je sv. omša, ale slúžia sa obrady Veľkého piatku, lebo v tento deň ju krvavým spôsobom koná sám Pán Ježiš na kríži. Po skončení obradov je možnosť poklony pri Božom hrobe do 18:00 hod.

V sobotu od 8:00 hod. pokračuje poklona pri Božom hrobe počas celého dňa do 19:00 hod. O 19:30 hod. začína slávenie vigílie Zmŕtvychvstania Pána. Prosíme, aby ste si priniesli so sebou sviečky na obnovenie krstných sľubov a do procesie so Zmŕtvychvstalým Kristom.

Dnes od 14:30 hod. do 16:00 hod. je spoločná sv. spoveď v Žabokrekoch.

Upratovanie: Bošany 1

Zdroj foto: Grant Whitty na Unsplash