Farské oznamy - 5. február

Slovenskí biskupi pozývajú veriacich na púť do Ríma, na ktorej chcú spoločne poďakovať za minuloročnú návštevu pápeža Františka na Slovensku. Uskutoční sa na prelome apríla a mája 2022. V programe bude aj audiencia pre slovenských pútnikov so Svätým Otcom vo Vatikáne (30. apríla 2022). V ten istý deň plánujú slovenskí biskupi sláviť s pútnikmi spoločnú svätú omšu v Bazilike sv. Petra.

Vo štvrtok 10.2. t.r. sa vo farnosti Chynorany uskutočnia kňazské rekolekcie za účasti kňazov nášho dekanátu. O 9:30 hod. začneme adoráciou Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej a o 10:00 hod. budeme sláviť svätú omšu.

V piatok 11. 2. t.r. je 30. svetový deň chorých. Preto v tomto týždni budeme vysluhovať sviatosť pomazania chorých. V utorok v Krnči a v Bošanoch. V stredu v Práznovciach. Túto sviatosť môže prijať raz do roka katolík nad 70 rokov, alebo ktorý trpí nejakou vážnejšou chorobou. Túto sviatosť možno prijať len v stave milosti posväcujúcej, čiže po sv. spovedi. Ponúknite túto možnosť svojím blízkym a ponúknite im odvoz, aby v tento deň prišli na sv. omšu a prijali sviatosť pomazania chorých.

V sobotu o 15:00 hod. v Bošanoch prijmú sviatosť manželstva Tomáš CIFRA a Nikola HRADISKÁ.

Dnes po sv. omšiach je prvonedeľná zbierka na kostol.

Upratovanie: Bošany 2-3