Farské oznamy - 6. marec

V júli 2022 sa pod záštitou Rady pre mládež a univerzity KBS uskutoční Národné stretnutie mládeže T22. Stretnutie sa bude konať v dňoch 28. - 31. júla 2022 v Trenčíne. Prihlasovanie sa začalo v utorok 22. 2. 2022. Pre účastníkov je pripravený zaujímavý program spolu s ubytovaním a stravou. Bližšie informácie je možné nájsť na webovej stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk, kde možno takisto nájsť aj materiály k prebiehajúcej duchovnej príprave na toto stretnutie – s názvom „VÝŠINY“.

V pôstnom období sa modlime krížovú cestu spoločne. Kto koná pobožnosť krížovej cesty pred riadne ustanovenými zastaveniami, môže získať za obvyklých podmienok úplné odpustky. Taktiež, veriaci, ktorý sa v piatok v Pôstnom období pomodlí po sv. prijímaní pred obrazom Ježiša Krista Ukrižovaného modlitbu Dobrý a preláskavý Ježišu, môže získať za obvyklých podmienok (milosť posväcujúca, sv. prijímania, modlitba na úmysel Sv. Otca a odpútanosť od akéhokoľvek hriechu) úplne odpustky.

Vo štvrtok 10.3. t.r. sa vo farnosti Nitrianska Streda uskutočnia kňazské rekolekcie za účasti kňazov nášho dekanátu. O 9:30 hod. začneme adoráciou Najsvätejšej Sviatosti Oltárnej a o 10:00 hod. budeme sláviť svätú omšu.

Ďalšie farské stretnutie synody o synodalite Cirkvi sa bude konať v piatok 11. marca t.r. o 18:45 hod. v Pastoračnom centre. Všetci ste srdečne pozvaní.

Jarné kántrové dní sú na budúci týždeň v stredu, piatok a sobotu. Záväzný je iba jeden deň. Obsahom kántrových dní je príprava na sviatosť zmierenia a činorodá láska k blížnemu.

Upratovanie: Bošany 7