Železný pútnik - nočná púť z Trstína do Šaštína

Pripravuje sa nočná pôstna púť z Trstína - Hájička do Šaštína s názvom Železný pútnik. Púť sa bude konať 1. apríla 2022.

Začiatok púte je plánovaný na 1. apríla 2022 o 18:00 h. Pútnici si budú svätou omšou vyprosovať Božie požehnanie v kostolíku v Trstíne - Hájičku a odtiaľ sa vyberú do Šaštína cez Plavecký Mikuláš. Dĺžka púte je približne 38 km a ide sa za každého počasia. Na trase je plánované občerstvenie na fare v Plaveckom Mikuláši. Odhad časovej náročnosti je cca 12h.

Ráno po príchode do národnej baziliky bude slávená svätá omša pre pútnikov. Zaujímavosťou je, že ide o nočnú púť v čase pôstneho obdobia. Názov Železný pútnik vznikol na Morave, kde prebieha aktuálne 23. ročník. Nakoľko je Covid-situácia zložitá, prišiel návrh organizovať obdobnú púť aj na Slovensku z dôvodu rôznych opatrení.

Všetky bližšie dostupné informácie budú na web stránkach Národnej svätyne (baziliky) Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne a na webovej stránke Trstínskej farnosti.

text prevzatý zo stránky Trnavskej Arcidiecézy

Trasa púte